Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

tanulás támogatása

Hogyan fejleszthetjük gyermekünk fogalmazási készségét?

2023. 10. 16. 21:32:36

Ahhoz, hogy egy gyermek magabiztosan és hatékonyan tudjon fogalmazni, fontos tudatosan fejleszteni ezt a képességet is. Érdemes ügyelnünk a fogalmazási készségének fejlesztésére is, ehhez szeretnénk pár ötletet javasolni.

Az olvasás kognitív fejlődésre gyakorolt hatása

2023. 10. 16. 21:28:58

Az olvasás nemcsak egy szórakoztató időtöltés, hanem a kognitív fejlődés szempontjából is rendkívül fontos, hisz az olvasásnak számos pozitív hatása van a gyermek fejlődésére. Összegyűjtöttünk pár ötletet, hogy hogyan fejleszthetjük gyermekünk olvasási készségeit, reméljük segítség lesz nektek is!

Tanulási stílusok, melyek segíthetik a tanulást

2023. 09. 10. 17:38:46

Biztosan akad olyan tantárgy, témakör, amivel meggyűlik a bajunk: Jegyeztek tömkelege készül a témához, és hiába ugrálunk ismételgetés közben vagy írunk dalt a fogalmakkal, akkor sem sikerül megjegyeznünk a tudnivalót. Ilyenkor azért jól jöhet, ha tisztában vagyunk a számunkra leghatékonyabb tanulási stílussal.

A diszlexia megértése: Útmutató szülőknek

2023. 08. 30. 13:11:41

Nagyon sok üzenetet kapunk a diszlexiával kapcsolatban, így reméljük, hogy segítség lehet az első lépések megtételében ez a bejegyzés is. Igyekszünk röviden összefoglalni a témát, tippeket és gyakorlatokat javasolni, de fontos kiemelnünk, hogy minden gyermek más, így érdemes a személyre szabott fejlesztéssel foglalkozni.

Mi az a diszlexia?
A diszlexia egy tanulási nehézség, mely elsősorban az olvasási készségekben jelentkezik. A diszlexiás gyermeknek nehezére eshet a betűk, szavak felismerése, a helyes írásmód megtanulása vagy a szavak hangzásának megfeleltetése a megfelelő jelentéssel.

Hogyan segítsünk gyermekünknek a házi feladatában anélkül, hogy helyette dolgoznánk?

2023. 08. 28. 14:27:10

Minden szülő ismeri azt a pillanatot, amikor gyermeke tanácstalanul ül a házi feladata előtt, és szinte érezni lehet a kísértést, hogy "gyorsan befejezzük helyette". Ugyanakkor tudjuk, hogy ez nem a legjobb megoldás a gyermek fejlődése szempontjából. Hogyan találjuk meg az egyensúlyt a segítségnyújtás és az önállóság fejlesztése között?